CS GO – Poradnik. Wszystko co musisz wiedzieć zanim ruszysz do bitwy!

CS GO - Poradnik. Wszystko co musisz wiedzieć zanim ruszysz do bitwy!
CS GO – Poradnik. Wszystko co musisz wiedzieć zanim ruszysz do bitwy!

Gra „Counter-Strike: Global Offensive” trafiła już do 40 milionów graczy na komputerach stacjonarnych. Strzelanka pierwszoosobowa wciąż cieszy się rosnącą popularnością użytkowników na całym świecie. Przed rozpoczęciem swojej przygody z CS GO Global warto najpierw poznać podstawowe założenia tej produkcji oraz kilka trików, które pozwolą wygrać Ci każde starcie.

O CS GO GLOBAL

Counter Strike ps3 to seria strzelanek pierwszoosobowych, po angielsku zaliczanych do gatunku  first-person shooter. Pierwszy tytuł ukazał się w 1999 i był dostępny dla użytkowników systemu Windows. Starszy brat CS GO Global został stworzony przez  Minha Le i Jessa Cliffe. Counter Strike nie był w swoim gatunku pionierski. Jego silnik stanowił modyfikację produkcji „Half-Life” z 1998 roku. Motyw starcia dwóch grup – terrorystów i antyterrorystów spodobał się fanom gier wideo na tyle, że w kolejnych latach powstały następujące produkcje:

 • Counter-Strike: Condition Zero (2004),
 • Counter-Strike: Source (2004),
 • Counter-Strike: Global Offensive (2012).

A także spin-offy:

 • Counter-Strike Neo (2012) – japońskie wydanie gry,
 • Counter-Strike Online (2012) – wersja online gry wydana w państwach Azjatyckich,
 • Counter-Strike Nexon: Zombies (2014) – wersja Counter Strike ps3 przeznaczona dla fanów zombie.

CS GO Global  – rozgrywka

Najnowsza odsłona z serii Counter Strike wyglądem oraz misjami nawiązuje do poprzednich części. Jednak kilka funkcji takich jak możliwość swobodnego latania po mapie śmierci, czy rodzaje broni takie jak pistolet maszynowy MP5 i pistolet USP w wersji bez tłumika. W CS Go Global gracz musi przyłączyć się do jednej z frakcji:

 • terrorystów,
 • antyterrorystów.

Rozgrywka polega na realizacji zadań w różnych trybach na przykład podłożenie bomby, ochrona zakładników (terroryści), czy też ewakuacja zakładników, ochrona terenu, rozbrojenie bomby (antyterroryści). Gracz zarówno za przegraną jak i wygraną rundę otrzymuje wynagrodzenie w postaci wirtualnej waluty, którą może wydać na lepsze wyposażenie.

Komputer, a może konsola – Counter Strike PS3

Choć pierwsze wydanie strzelanki Counter Strike było dostępne jedynie na platformie Windows to kolejne tytuły tworzono także z myślą o użytkownikach korzystających z innych platform. Dziś CS Go Global jest dostępne na systemy takie jak:

 • Microsoft Windows, Linux, macOS (PC),
 • PlayStation 3, Xbox 360.

Co zrobić żeby nie przegrać?

Counter Strike PS3, Xbox 360 lub PC cieszy się uznaniem krytyków oraz graczy na całym świecie. Po konsultacjach z fanami serii stworzyliśmy poradnik dla osób rozpoczynających swoją przygodę z CS Go Global:

 1. Sprawdź ustawienia gry – warto już podczas pierwszego zetknięcia z CS Go Global przeklikać wszystkie ustawienia. Dzięki temu nie tylko poznamy funkcje, które oferuje gra, ale także będziemy mogli dopasować ustawienia odpowiednie dla siebie. W tym przypadku warto także podejrzeć z jakich opcji korzystają zawodowi gracze lub streamerzy. Często podsunięte przez nich rozwiązania mogą doskonale sprawdzić się i na Twoim sprzęcie.
 2. Oglądaj innych – dobrym treningiem Counter Strike PS3 jest także oglądanie zawodowych graczy na przykład na serwisie YouTube, czy Twitch.tv. Nie chodzi o to żeby kopiować ich styl gry, ale poznać jak najwięcej sytuacji z którymi może spotkać gracz. Dodatkowo możesz uczyć się na cudzych błędach i wyciągach z nich użyteczne wnioski.
 3. Uważaj na wychylanie – w Counter Strike PS3 niezwykle ważna jest także pozycja jaką zajmuje gracz. Kucanie pozwola na zwiększenie celności, a także sprawia, że jesteśmy dużo bardziej cisi niż inny zawodnicy. Jednak podczas wychylania się ta pozycja sprawia, ż jesteśmy widoczniejsi dla przeciwnika. Najlepiej kucanie łączyć z trybem chodzenia co nie spowalnia postaci i dzięki zręcznemu graczowi pozwala na bycie praktycznie niewidzialnym.
 4. Drużyna = współpraca – podstawą CS Go Global jest dobra komunikacja między użytkownikami. Umożliwia to wbudowany w grę komunikator głosowy. Pozwala to na przekazywania między graczami należącymi tej danej frakcji informacji o położeniu przeciwnika.
 5. Trenuj – CS Go Global oferuje szereg dodatkowych funkcji, które pomogą Ci poćwiczyć celność oraz szybkość reakcji. Korzystaj z nich w ramach rozgrzewki, a na pewno staniesz się jednym z najlepszych graczy!
 6. Nie zawsze przeładowuj – CS Go Global to gra, w której w odróżnieniu od innych tytułów, ilość naboi jest ograniczona. Przeładowywanie broni ze względu na długi czas oraz głośność nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Warto z tym poczekać do momentu kiedy znajdujemy się na bezpiecznej pozycji.

 


Zobacz także: GTA 5 – Poradnik. Sprawdź jak grać w Grand Theft Auto, najtrudniejsze misje i przydatne informacje.


 

CS GO – Poradnik. Wszystko co musisz wiedzieć zanim ruszysz do bitwy!
5 (100%) 1 vote

Post Author: admin