Gry multiplayer – Najlepsze propozycje do rozgrywki grupowej! Poznaj pojedynki wszechczasów.

Gry multiplayer
Gry multiplayer

Strzelanki, strategie, akcyjniaki… gry internetowe multiplayer łączą wiele znanych i popularnych gatunków wirtualnej rozrywki. Wieloosobówki online przyciągają tłumy graczy, którzy emocje towarzyszące przechodzeniu poszczególnych tytułów, chcą przeżywać wspólnie z przyjaciółmi. Poznaj najlepsze tytuły, które doskonale nadadzą się do rozgrywki grupowej.

Dlaczego gry wieloosobowe online są tak popularne?

Rynek gier wideo w ciągu ostatnich lat zmierza w stronę sieciowości oraz możliwości rozgrywek wieloosobowych. Popularność zdobywają tytuły takie jak “Overwatch”, “Call of Duty”, “Counter-Strike”, czy “StarCraft”. Gry internetowe multiplayer charakteryzują się:

 • współzawodnictwem,
 • sieciowością,
 • możliwością wciągnięcia do zabawy znajomych,
 • tworzeniem społeczności graczy,
 • większymi przeżyciami niż w przypadku innych typów gier,
 • zespołowym trybem gry.

Bardzo wiele produkcji oferuje możliwość rozgrywki online z innymi użytkownikami. Użytkownik ma do wyboru kilka trybów gier wieloosobowych online:

 • skirmish – bitwa odbywająca się między dwoma lub więcej graczami (drużyna). Wygrywają użytkownicy, którzy pokonają swoich przeciwników.
 • cooperative mode – w tym trybie gry wieloosobowe online dwóch lub więcej graczy musi ze sobą współpracować aby wykonać zadania, czy osiągnąć założony cel.
 • deathmatch – najczęściej ten tryb jest wykorzystywany w strzelankach. Aby zwyciężyć gracz musi pokonać jak największą liczbę pozostałych użytkowników.
 • team match – to podobny do deathmatch tryb z gatunku gry internetowe multiplayer. Gracze są w tym przypadku podzieleni na drużyny.
 • capture the flag – tryb charakterystyczny dla gier strzelanek. Zawodnik, bądź jego drużyna wygrywa jeśli zabierze z bazy przeciwnika flagę i zaniesie ją do swojej bazy.

Najlepsze gry internetowe multiplayer

Produkcji z gatunku gry wieloosobowej online jest bardzo dużo. Przekopaliśmy się przez najważniejsze tytuły i stworzyliśmy dla Was listę produkcji, które zagwarantują rozgrywki grupowe na najwyższym poziomie:

 1. Fortnite: Battle Royale (2017) – tytuł reprezentujący zarówno gry akcji jak i multiplayer, stworzony przez studio Epic Games. Rozgrywkę rozpoczynamy od znalezienia się na mapie wyłącznie z kilofem. Naszym zadaniem jest zdobycie broni oraz pokonanie pozostałych przeciwników.
 2. Minecraft (2009) – prawdopodobnie najbardziej kreatywna i otwarta gra na świecie. Minecraft stanowi doskonałą formę rozrywki zarówno dla najmłodszych jak i tych trochę starszych, bardziej doświadczonych graczy. Podstawowe założenia tego tytułu opracowali Markus Persson oraz Jens Bergensten.
 3. Grand Theft Auto V (2013) – seria stworzona przez firmę Rockstar Games. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych gier komputerowych, która została sprzedana w ponad 220 milionach egzemplarzy. Rozgrywka daje graczowi bardzo dużą swobodę działania. Może on wykonywać poszczególne misje, ale także zwiedzać wirtualne miasto.
 4. Clash Royale (2016) – pora na produkcję przeznaczoną dla fanów urządzeń mobilnych. Clash Royale zostało stworzone przez fińskie przedsiębiorstwo Supercell. Zadaniem użytkownika jest zarządzanie swoim królestwem, nabywanie nowych kart, niszczenie przeciwników oraz ochrona własnego zamku. Sukces Clash Royale zawdzięcza szybkiej rozgrywce w czasie rzeczywistym. Starcie między pojedynczymi przeciwnikami lub całymi grupami trwa około 5 minut. Stanowi to idealną rozrywkę na przykład podczas podróżowania komunikacją miejską, czy krótkiej przerwy od pracy.

Counter-Strike króluje

Choć dziesięć wyżej wymienionych tytułów to produkcje cieszące się uznaniem zarówno świata krytyków jak i gamerów na całym świecie to gry wieloosobowe online mają jednego króla – “Counter-Strike”! Pierwszy tytuł z tej serii ukazał się w 1999 roku i był dedykowany użytkownikom platformy Windows. Gra dzieli się na dwa światy, terrorystów i antyterrorystów. Użytkownicy razem ze swoimi zespołami muszą wybrać do której frakcji należą. Pod tytułem “Counter-Strike” ukazały się następujące tytuły:

 • Counter-Strike (1999)
 • Counter-Strike: Condition Zero (2004)
 • Counter-Strike: Source (2004)
 • Counter-Strike: Global Offensive (2012)

oraz wątki poboczne (spin-offy):

 • Counter-Strike Neo (2012)
 • Counter-Strike Online (2012)
 • Counter-Strike Nexon: Zombies (2014)

Podstawowe założenia “Counter-Strike” opracowali Minha Le oraz Jessa Cliffe’a. Mimo upływu lat CS to najbardziej reprezentatywna produkcja z gatunku gry wieloosobowe online, która jest obowiązkową pozycją dla fanów grupowych rozgrywek.


Zobacz także: Programy do nagrywania gier. Jak nagrywać obraz z ekranu?


Gry multiplayer – Najlepsze propozycje do rozgrywki grupowej! Poznaj pojedynki wszechczasów.
5 (100%) 1 vote
Gry / przez

Post Author: admin