Gry o autach. Symulatory wyścigów uzależniają od adrenaliny. [TOP 10]

Gry o autach. Symulatory wyścigów uzależniają od adrenaliny. [TOP 10]
Gry o autach. Symulatory wyścigów uzależniają od adrenaliny. [TOP 10]

Mimo, że na początku XXI wieku pojawiły się pomysły wybudowania w Polsce toru Formuły 1 to niestety nie doszły one do skutku. Fani szybkich samochodów mogą się zadowolić mniej okazałymi trasami lub wypróbować symulatory wyścigowe. Postaramy się pomóc w wyborze, prezentując top 10 najlepszych gier symulatorów jazdy.

TOP 10 gry symulator jazdy

  1. NADS-1 – choć jest to symulator, który wypróbować miało okazję bardzo niewiele osób, to nadal zasługuje na uznanie pasjonatów motoryzacji z całego świata. NADS-1 został zbudowany za 80 milionów przez studentów z Uniwersytetu Iowa. Stworzony z ośmiu ekranów HD i prawdziwego samochodu symulator jest wykorzystywany do badania wpływu leków na prowadzenie pojazdów.
  2. NEED FOR SPEED – gry symulator jazdy z tej serii cieszą się szczególną popularnością pasjonatów motoryzacji. Wydawcą tego tytułu jest przedsiębiorstwo Electronic Arts. Gry dają użytkownikowi bardzo dużo możliwości przez pościgi policyjne, tuning samochodów, czy wypróbowanie licencjonowanych marek istniejących w rzeczywistości np. Porsche, czy Lamborghini.
  3. F1 2017 – kto nie chciałby chociaż przez chwilę znaleźć się w bolidzie Formuły 1… F1 2017 to najnowsza odsłona symulatora inspirowanego wyścigami najszybszych pojazdów na świecie. Tytuł jest dostępny na PC, Xbox One oraz PlayStation 4.
  4. FORZA HORIZON – to symulator wyścigowy, który od premiery w 2012 roku doczekał się już 3 części. Czwarta odsłona Forza Horizon będzie miała swoją premierę 2 października 2018 roku. Rozgrywka charakteryzuje się otwartym światem. Gracz może brać udział w wyścigach organizowanych z okazji fikcyjnego festiwalu muzyczno-samochodowego w Kolorado.
  5. GRAN TURISMO – seria gier o autach stworzona przez japońskiego producenta gier Polyphony Digital. Pierwsza odsłona symulatora ukazała się w 1997 roku i szybko zdobyła uznanie fanów motoryzacji. Później na rynku pojawiły się kolejno Gran Turismo 2 (1999), Gran Turismo 3: A-Spec (2001), Gran Turismo 4 (2005), Gran Turismo 5 (2010), Gran Turismo 6 (2013) oraz Gran Turismo Sport (2017).
  6. TEST DRIVE UNLIMITED – to rodzaj gry symulator jazdy wydana w 2007 roku. Użytkownik musi wykazać się niezwykłą zręcznością w pokonywaniu tras hawajskiej wyspy O’ahu. W grze dostępnych jest ponad 1600 km dróg oraz 125 sportowych samochodów i motocykli.
  7. DIRT – symulator wyścigowy wydany przez firmę Codemasters. W polskiej wersji językowej głosy pilotów podłożyli między innymi Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj oraz Janusz Kulig.
  8. WRC – to gra inspirowana najcięższym, ale także najbardziej pasjonującym wyścigiem świata. W najnowszej odsłonie WRC 7 z 2017 roku użytkownik może sprawdzić swoje umiejętności na 13 trasach, które odpowiadają 63 odcinkami specjalnymi w prawdziwych zawodach WRC.
  9. ROAD RAGE –  to doskonała forma rozrywki dla fanów zarówno cztero, jak i dwukołowych pojazdów. Zadaniem gracza jest przejście kontroli nad miastem Ashen. Możena tego dokonać wygrywając pasjonujące i pełne przemocy wyścigi.
  10. NASCAR HEAT 2 – to klasyczna wyścigówka, której fabuła rozgrywa się podczas turnieju NASCAR cieszącego się dużą popularnością w USA. Najnowsza odsłona symulatora pozwala na sprawdzenie 23 inspirowanych rzeczywistością torów, kierowców oraz wszystkich zespołów biorących udział w sezonie z 2016 roku. Użytkownik ma do wyboru kilka wariantów rozgrywki np. budowanie kariery, czy udział w pojedynczych wyścigach.

Symulator wyścigowy jak rzeczywistość?

Postęp technologiczny pozwala dziś na tworzenie znacznie bardziej zaawansowanych graficznie oraz funkcjonalnie form rozrywki z kategorii symulator wyścigowy. Niektóre gry symulator jazdy, zwłaszcza te tworzone i dostępne w technologii VR, w niewielkim stopniu odbiegają od rzeczywistości. Top 10 gier wyścigowych, które zaproponowaliśmy to obowiązkowe pozycje zarówno dla fanów motoryzacji jak wszystkich poszukujących emocjonującej rozrywki.

 


Zobacz także: Counter Strike – Najbardziej popularna gra akcji. Czym jest CS?


 

Gry o autach. Symulatory wyścigów uzależniają od adrenaliny. [TOP 10]
5 (100%) 1 vote
Gry / przez

Post Author: admin