Gry Snajperskie. Celne strzały i nerwy ze stali.

Gry snajperskie
Gry snajperskie

Dzisiejsze gry komputerowe potrafią przenieść użytkownika do wymarzonego, elektronicznego świata, a także sprawdzić jego umiejętności snajperskie. W poniższym tekście zmierzymy się z najpopularniejszymi strzelankami i polecimy najlepsze z nich. Jesteśmy pewni, że przypadną one do gustu nawet najbardziej doświadczonym graczom.

Światy gier snajperskich

Fabuły gier snajperskich PC rozgrywają się w bardzo różnorodnych światach. Sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie możemy w realiach II wojny światowej, postapokaliptycznej Europie Wschodniej, na Syberii, czy planecie opanowanej przez zombie. Możliwości jest bardzo dużo, jednak to do Ciebie należy decyzja jaki tytuł wybierzesz. Największą popularnością wśród graczy z całego świata cieszą się gry snajperskie wojenne. Przykładowymi tytułami mogą być:

  • Call of Duty – to seria produkcji reprezentujących gry snajperskie wojenne z podgatunku first-person shooter (strzelanka pierwszoosobowa). Pierwsze tytuły skupiały się na fabule osadzonej w realiach II wojny światowej. Od 2003 roku ukazało się ponad 20 wydań gry.
  • Arma III – produkcja z gatunku gry snajperskie wojenne, która trafiła na rynek w 2013 roku. Jej twórcami są pracownicy czeskiego studia Bohemia Interactive. To militarna rozgrywka w której użytkownik wciela się w członka małego oddziału Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), który ma za zadanie rozbić tyły wroga.
  • Battlefield – seria produkcji z gatunku gry snajperskie PC opracowana przez szwedzkie studio Digital Illusions Creative Entertainment i wydana przez amerykańską korporację Electronic Arts. Pierwszy tytuł ukazał się w 2002 roku, akcja toczyła się w czasie II wojny światowej. Późniejsze wydania Battlefield dotyczyły wojny w Wietnamie, a także innych w tym fikcyjnych i rzeczywistych konfliktów wojennych. Battlefield reprezentuje gry snajperskie PC typu first-person shooter. Oznacza to że gracz całą akcję obserwuje z perspektywy pierwszej osoby.

Polski Snajper

Także Polska może poszczycić się produkcjami z gatunku gry snajperskie PC. Wszystko za sprawą polskiego wydawcy elektronicznej rozrywki Mirage Media. Nieistniejące już dziś warszawskie studio wydało w 2002 roku jednoosobową strzelankę zatytułowaną “Snajper”. Gra ma w sobie także elementy przygodowe i fabularne. Zadaniem gracza jest wcielenie się w bohatera Dominika Trulione, który jest nie tylko gangsterem, ale także doskonałym strzelcem. Na wskutek pościgu policyjnego Dominik trafia do zakładu karnego, gdzie wstrzyknięta mu zostaje tajemnicza substancja. Na wskutek buntu więźniów udaje mu się uciec, jednak rozpoczyna to kolejny wyścig z czasem. Okazuje się, że w jego organizmie znajduje się trucizna, która może doprowadzić do śmierci w ciągu dwóch dni. Dominik próbuje odnaleźć odtrutkę oraz swoich wrogów. Mimo, że produkcja studia Mirage Media nie cieszyła się tak dużym uznaniem jak “Call of Duty”, czy “Battlefield” to warto po nią sięgnąć podczas jednego z wolnych wieczorów.

Najlepsze gry snajperskie pc – TOP 5

Gry snajperskie na PC są jednymi z dominujących gatunków na rynku elektronicznej rozrywki. Oprócz kultowych produkcji warto poświęcić trochę czasu na poznanie tych starszych, mniej znanych lub dopiero pojawiających się na rynku tytułów. Potrafią one wciągnąć na wiele godzin zarówno doświadczonych jak i początkujących graczy. Oto 5 propozycji najciekawszych produkcji z gatunku gry snajperskie PC:

  1. ANTHEM (2019) – gra, która swoją premierę będzie miała dopiero w 2019 roku. Warto na nią poczekać dlatego, że łączy w sobie elementy strzelanki oraz MMORPG.
  2. FAR CRY (od 2004 roku) – seria gier komputerowych wydana przez niemiecką firmę Crytek oraz Ubisoft. Tytuły reprezentują gatunek strzelanki pierwszoosobowej. Ostatnia odsłona “Far Cry” ukazała się 27 marca 2018 roku.
  3. PROJECT IGI (2000)- tytuł w której akcja rozgrywa się z perspektywy pierwszoosobowej. Użytkownik wciela się w tajnego komandosa SAS, który musi wykonywać misje na terenie byłego związku Radzieckiego. Rozgrywka łączy ze sobą elementy gry snajperskiej, a także strategicznej. Przedstawiony świat jest bardzo realistyczny, co gwarantuje dużą dawkę adrenaliny.
  4. HITMAN (2016) – tytuł zaliczany do tak zwanego pogranicza gatunkowego. Zawiera zarówno elementy charakterystyczne dla gier akcji, fabularnych, a przede wszystkim strzelanek. Najnowsza odsłona przygód Agenta 47 charakteryzuje się znacznie większym obszarem działań oraz dowolnością na przykład w doborze misji czego brakowało w poprzednich częściach.
  5. COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE (2012) – kultowa seria gier, której najnowsza odsłona miała premierę w 2012 roku. Tytuł oferuje możliwość sieciowej, drużynowej rozgrywki między dwoma zespołami –  terrorystami oraz siłami specjalnymi.


Zobacz także: Kultowe gry, które trzeba poznać lub wykonać sentymentalny powrót


 

Gry Snajperskie. Celne strzały i nerwy ze stali.
5 (100%) 1 vote
Gry / przez

Post Author: admin