Gry symulatory. Wczuj się w inną rolę w najlepszych symulatorach.

Gry symulatory
Gry symulatory

Co jeśli żyjemy w symulacji? Każdy fan filmów z serii “Matrix” zadał sobie to pytanie chociaż raz. Jeszcze nie możemy udzielić pełnej odpowiedzi na to pytanie. Natomiast twórcy gier komputerowych w najnowszych produkcjach pokazują nam, że symulacja jest już bardzo bliska rzeczywistości.

Może tak zasymulować codzienność?

Dla niektórych gra dzieciństwa, dla innych nadal forma rozrywki po ciężkim dniu pracy. The Sims to jeden z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej dochodowych symulatorów pc. Seria została stworzona przez amerykańską firmę Electronic Arts. Pierwszy tytuł ukazał się w 2000 roku. Gracz miał do dyspozycji Simów, którym mógł wydawać polecenia, a także zaspokajać ich potrzeby. Dostępna była także funkcja meblowania domu oraz budowania kariery zawodowej swoich postaci. Kolejna część przygód Simów pojawiła się na półkach sklepowych w 2004 roku pod tytułem “The Sims 2”. Możliwości kreowania świata było o wiele więcej niż w części pierwszej. Trzecia i czwarta odsłona produkcji ukazały się w latach 2009 oraz 2014. Dziś seria pozwala na znacznie bardziej szczegółowe tworzenie Simów. Symulatory PC umożliwiają personalizowanie cech fizycznych, osobowości, charakteru, aspiracji, a także korzystania z twórczości innych graczy np. eksploatowanie domów stworzonych przez użytkowników.

Farma w komputerze

Gry symulacyjne na PC dosyć często poruszają tematykę związaną z utrzymaniem gospodarstwa rolnego. W tym przypadku użytkownik ma bardzo dużo produkcji do wyboru. Od tytułów dostępnych online na urządzenia mobilne na przykład:

 • Wiejskie Życie
 • Big Farm
 • Village and Farm.

Po rozbudowane gry symulacyjne na PC. Firma GIANTS Software w 2008 roku wydała na rynek pierwszą odsłonę “Farming Simulator”. Spowodowało to szybki wzrost popularności gier o tematyce rolniczej. Zadaniem użytkownika wcielającego się w rolę farmera było:

 • zarządzanie gospodarstwem,
 • sterowanie pojazdami takimi jak kombajn, czy traktor,
 • zbieranie plonów,
 • sprzedawanie plonów z zyskiem,
 • rozwój gospodarstwa.

Najnowsza odsłona “Farming Simulatora” trafiła na rynek w 2018 roku. W porównaniu z pierwszą odsłoną serii gracz ma dużo więcej możliwości. Produkcja umożliwia rozgrywkę na trzech ogromnych lokacjach i rozszerzenie działalności gospodarstwa rolnego od warzyw i zboża po zwierzęta uprawne. Także ścieżka kariery farmera uległa zmianie. Użytkownik ma teraz o wiele szersze możliwości w personalizacji wyglądu swojej postaci. Gospodarstwo może rozrosnąć się do rozmiarów przedsiębiorstwa rolnego w którym liczy się nie tylko oddanie swojej pracy, ale także umiejętności menedżerskie.

Najlepsze gry symulacyjne na PC

Jeśli nie jesteś fanem serii “The Sims”, ani “Wiejskiego Życia” może sprawdzisz się w pozostałych grach z kategorii symulatory PC, które dla Ciebie przygotowaliśmy:

 • Euro Truck Simulator 2 (2012) – gra w której użytkownik wciela się w kierowcę samochodu ciężarowego i przemierza Stary Kontynent z postojami w najpiękniejszych europejskich miastach. Każdy pojazd był inspirowany rzeczywistymi markami takimi jak Mercedes, czy Scania.
 • SimCity (1989-2014) – seria gier przeznaczona dla fanów zarządzania i przedsiębiorczości. Zadaniem użytkownika jest budowanie i kierowanie wirtualnym miastem, a co za tym idzie radzenie sobie z problemami takimi jak natężenie ruchu, transport publiczny, czy budowa szpitali i szkół.
 • World of Tanks (2010) – tytuł stworzony przez firmę Wargaming.net opraty na modelu free-to-play co oznacza możliwość gry bez wcześniejszego wykupywania abonamentu. Użytkownik może wcielić się w rolę czołgisty i brać udział w starciach z okresu od I wojny światowej do końca zimnej wojny.
 • EVE Online (2003) – Eve to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów science fiction! Produkcja z gatunku gry symulacyjne na pc została stworzona przez islandzkie studio Crowd Control Productions. Na początku rozgrywki gracz może spersonalizować wygląd swojej postaci, a także jej rasę. Użytkownik dostaje także statek i niewielką ilość kredytów, a jego zadaniem jest wykonywanie misji.


Zobacz także: Gry multiplayer – Najlepsze propozycje do rozgrywki grupowej! Poznaj pojedynki wszechczasów.


Gry symulatory. Wczuj się w inną rolę w najlepszych symulatorach.
5 (100%) 1 vote
Gry / przez

Post Author: admin