Gry towarzyskie – Wspólna zabawa przy konsoli i smartfonach

Gry towarzyskie
Gry towarzyskie

Spotkania z rodziną, czy znajomymi to doskonała okazja do wspólnej zabawy. Opcji rozrywki jest bardzo dużo, od wyjścia do kina, przez wspólny spacer, po wypróbowanie najlepszych gier towarzyskich. Ostatnia wymieniona pozycja cieszy się w ostatnim czasie rosnącą popularnością zarówno osób dorosłych, jak i najmłodszych.

Konsola do grania umacnia się na rynku

Konsola do gry to nowa forma rozrywki, która ciągle zdobywa nowych fanów na całym świecie. Okazuje się, że może być to także ciekawa opcja na spotkania z rodziną oraz znajomymi. Tradycyjne siedzenie przy stole oraz rozmawianie można zastąpić zdrową rywalizacją, która umożliwi lepsze poznanie najbliższych. Gry towarzyskie mają także inne plusy:

 • zaciekawiają najmłodszych,
 • pozwalają na rozwinięcie umiejętności takich jak radzenie sobie z presją czasu, czy pracą w grupie,
 • poszerzają wiedzę i horyzonty,
 • może być to forma poprawy kondycji fizycznej,
 • stanowią nieszablonową zabawę podczas tradycyjnych spotkań.

Z analiz ekonomistów możemy dowiedzieć się, że rynek konsol w 2017 roku wynosił 41 miliardów dolarów. To duży wzrost w porównaniu z rokiem 2016. Sprzęty elektroniczne firm takich jak Sony, Microsoft, czy Nintendo stają się w branży rozrywki poważnymi konkurentami komputerów stacjonarnych.

Najlepsze gry towarzyskie na konsole i smartfony

Nie tylko konsola do gry jest idealną formą rozrywki podczas spotkań z rodziną, czy znajomymi. Także smartfony mogą być idealnym pomysłem na nudę, umilenie czasu wolnego, czy dowiedzenie się czegoś nowego o bliskich. Poniżej przedstawiamy 10 propozycji najlepszych gier towarzyskich na smartfony oraz konsole:

 1. QUIZWANIE – jedna z najpopularniejszych gier towarzyskich na smartfony. Rozgrywki można przeprowadzać nie tylko podczas spotkań z rodziną, czy znajomymi, ale także w każdej wolnej chwili np. podróżując komunikacją miejską.
 2. CZÓŁKO – gra jest dostępna na każdy smartfon i potrzeba do niej minimum dwóch osób. CZÓŁKO zawiera 33 kategorie zawierające hasła, które muszą odgadnąć gracze.
 3. PAŃSTWA MIASTA – okazuje się, że kultowe gry z papieru można przenieść także na ekrany smartfonów. Państwa miasta zna prawie każdy. To doskonała forma rozrywki, która uczy kreatywnego myślenia oraz radzenia sobie z presją czasu.
 4. JUST DANCE – to towarzyska gra dostępna na konsolę do grania. Rozgrywka polega na jak najdokładniejszym odwzorowaniu tanecznych ruchów w rytm wielkich hitów reprezentujących różne gatunki muzyczne.
 5. SINGSTAR – w tej formie rozrywki dostępnej na konsolę do gry wygrywa ta osoba, która wykaże się najlepszymi umiejętnościami wokalnymi. Na rynku dostępne są różne wersje gry SingStar zawierające zarówno polskie jak i zagraniczne hity.
 6. WIEDZA TO POTĘGA – to gra towarzyska dostępna na konsolę PlayStation 4. Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą z różnych dziedzin w tym kultury i nauki.
 7. TO JESTEŚ TY – gra towarzyska do której potrzebna jest konsola do grania, smartfony oraz grupa znajomych. Rozgrywka polega na wyświetlaniu na ekranie urządzeń mobilnych pytań dotyczących poszczególnych uczestników zabawy. Późniejsze odpowiedzi na ekranie telewizora mogą zobaczyć wszystkie osoby biorące udział w grze.

Konsola do gry – jaką wybrać?

Na rynku elektroniki działa bardzo dużo firm produkujących konsole. Jednak największym uznaniem fanów elektroniki cieszą się trzej producenci:

 • Sony – PlayStation
 • Microsoft – Xbox One
 • Nintendo – Nintendo Switch.

Konsola do gry to kosztowny wydatek, więc przed kupnem warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 • jaki mamy budżet?
 • czy chcemy aby konsola była przenośna?
 • kto będzie korzystał z konsoli? Najmłodsi, dorośli, a może cała rodzina?,
 • jaki telewizor posiadasz?

Konsola PlayStation doskonale sprawdzi się u posiadaczy telewizora Ultra HD oraz pasjonatów gier. Sony zajmuje pozycję lidera rynku konsol, dlatego najwięcej produkcji dostępnych jest właśnie na tej platformie. Xbox One będzie odpowiednie dla osób o skromniejszym budżecie, ceniących sobie szybkość i bezproblemowość użytkowania. Natomiast Nintendo Switch będzie idealnym rozwiązaniem dla użytkowników lubiących grać w podróży, zwracających szczególną uwagę na graficzne walory tytułów.

Wybór należy do Ciebie! 😉 Bez względu na to czy wybierzesz PlayStation, Xbox One, czy Nintendo Switch, ten rodzaj sprzętu dostarczy niezapomnianych emocji i umili każde spotkanie z rodziną oraz przyjaciółmi.

 


Zobacz także: Gry przygodowe. Niekończąca się rozgrywka.


 

Gry towarzyskie – Wspólna zabawa przy konsoli i smartfonach
5 (100%) 1 vote
Gry / przez

Post Author: admin