GTA 5 – Poradnik. Sprawdź jak grać w Grand Theft Auto, najtrudniejsze misje i przydatne informacje.

GTA 5 - Poradnik. Sprawdź jak grać w Grand Theft Auto, najtrudniejsze misje i przydatne informacje.
GTA 5 – Poradnik. Sprawdź jak grać w Grand Theft Auto, najtrudniejsze misje i przydatne informacje.

Przenieśmy się na chwilę do słonecznego Los Santos w GTA San Andreas. Na kilka godzin możesz stać się Michael Townleyem, Trevorem Philipsem lub Franklinem Clintonem. Masz do wykonania misje, ale równie dobrze możesz poszwędać się po interaktywnym i ogromnie rozbudowanym mieście. Zanim rozpoczniesz rozgrywkę zerknij na kilka przydatnych informacji, które pomogą Ci wykonać najtrudniejsze zadania.

Od lat 90-tych do GTA 5 gry

220 miliony – tyle egzemplarzy gier z serii GTA sprzedano w ciągu ostatnich 21 lat. Tę liczbę można uznać za komercyjny sukces popularnej już praktycznie na całym świecie marki. Pierwsza część Grand Theft Auto pojawiła się na sklepowych półkach w 1997 roku, a już dwa lata później wydano GTA 2. Później kolejno ukazywały się:

 • Grand Theft Auto: London (1999),
 • Grand Theft Auto III (2001),
 • Grand Theft Auto: Vice City (2002),
 • Grand Theft Auto: San Andreas (2004),
 • Grand Theft Auto: Liberty City Stories (2005),
 • Grand Theft Auto: Vice City Stories (2006),
 • Grand Theft Auto IV (2008),
 • Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned (2009),
 • Grand Theft Auto: Chinatown Wars (2009),
 • Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony (2009),
 • Grand Theft Auto V (2013 – PlayStation 3 i Xbox 360, 2014 – PlayStation 4, Xbox One, 2015 – PC).

Spośród 11 produkcji kilka wartych jest szczególnej uwagi. Wydane na początku XXI wieku GTA III było przełomem w rozwoju grafiki komputerowej. Cała gra została wykonana w trójwymiarze. Dodatkowo to właśnie w Trójce pierwszy raz możemy usłyszeć charakterystyczne dla serii Grand Theft Auto radio, gdzie grany jest między innymi pop, rock, czy reggae. Ostatnia odsłona GTA gry 5 nawiązuje do Grand Theft auto: San Andreas. Akcja rozgrywa się w znanym już graczom Los Santos, okolicznych miejscowościach, a nawet górach. Oprócz trójki głównych bohaterów użytkownik może poznać, a także zmienić losy rodziny De Santa, Denise Clinton, czy Lestera Cresta.

Wykonaj wszystkie misje – PORADNIK

GTA 5 gra to przede wszystkim doskonała, lekka, ale także wciągająca forma rozgrywki. Jednak niektóre misje mogą przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej doświadczonych graczy. Poniżej rozprawiamy się z kilkoma najtrudniejszymi misjami GTA gry 5 i podrzucamy użyteczne informacje, które pomogą Ci szybciej pokonać grę:

 • misja FRANKLIN I LAMAR – to zadanie, które wymaga zręcznej ręki w prowadzeniu samochodu oraz czujnego oka przy jego wyborze. Już na samym początku musisz wybrać spośród dwóch aut. Jeśli nie jesteś pewnym i doświadczonym kierowcą zdecyduj się na czerwony model. Żeby ukończyć misję w 100% musisz: nie uszkodzić samochodu, użyć umiejętności Franklina przez 7 sekund, wygrać wyścig z Lamarem oraz nie potrącić kosmitów. W przypadku tej misji warto wcześniej poćwiczyć swoje zdolności w prowadzeniu auta. Wystarczy częściej pojawiać się na ulicach Los Santos w czterokołowym pojeździe.
 • PRZYSTAŃ DEL PERRO – podczas realizacji tego zadania w GTA gry 5 musisz zachować szczególną ostrożność i unikać piorunów. Nie zapomnij także o wypożyczeniu skutera wodnego! Przyda się ;-).
 • misja OJCIEC I SYN – ukończysz tę misję w 100% jeśli uratujesz Jimmiego w ciągu 10 sekund i oddasz samochód Amandy bez żadnych uszkodzeń.
 • misja KOMPLIKACJE – aby ta misja w GTA 5 gra została ukończona w 100% powinieneś wyrobić się ze wszystkimi zadaniami w ciągu 5 minut, nie dostać ani jednego kopniaka od Simeona i zaatakować ogrodnika z zaskoczenia.

GTA gry 5 i kontrowersje

Wiele środowisk oskarżało producenta serii Grand Theft Auto firmę Rockstar Games o promowanie swoimi grami brutalności wśród młodych ludzi. Jednak nie potwierdzają tego badania naukowców z University of York. David Zendle razem ze swoim zespołem prześledzili 3 tysiące graczy. Analizy miały sprawdzić, czy gry komputerowe przyczyniają się do wzrostu agresji wśród graczy. Eksperyment nie wykazał żadnych związków między zmianą psychiki uczestników (w tym wzrostem brutalności), a graniem w kontrowersyjne gry. GTA 5 gra pozostaje więc tak jak w założeniu twórców doskonałą formą rozrywki i odstresowania.

 


Zobacz także: Gry FPP: Popularna formuła angażuje coraz więcej graczy. Cel-Pal!


 

GTA 5 – Poradnik. Sprawdź jak grać w Grand Theft Auto, najtrudniejsze misje i przydatne informacje.
5 (100%) 1 vote

Post Author: admin