Kultowe gry, które trzeba poznać lub wykonać sentymentalny powrót

Kultowe gry, które trzeba poznać lub wykonać sentymentalny powrót
Kultowe gry, które trzeba poznać lub wykonać sentymentalny powrót

Pamiętacie kiedy jako dziecko próbowaliście zdobyć kolejną bazę, przejść nowy poziom, czy pokonać najstraszniejsze potwory w grze komputerowej? Pora na sentymentalny powrót do kultowych produkcji z gatunku gry dla dzieci super mario. Tak, pojawi się Kangurek KAO, Mario, Hugo oraz symulator codzienności 😉

Gry dla dzieci: Super Mario

Niemal każdy pamięta serię gier dla dzieci Super Mario. Pierwsza część przygód sympatycznego hydraulika swoją premierę miał w 1983 roku za sprawą firmy Nintendo. Kultowe gry, których pomysłodawcą jest Shigeru Miyamoto szybko stały się rozpoznawalną marką Japonii, a ich główny bohater postacią niemal ikoniczną w świecie elektronicznej rozrywki. Rozgrywka w Super Mario Bros polega na sterowaniu postacią Mario ubraną w czerwono-niebieski strój z charakterystyczną czapeczką lub jego bratem bliźniakiem Luigim w trybie wieloosobowym. Postaci poznają świat Mushroom Kingdom, mierzą się z siłami Bowsera oraz ratują księżniczkę Toadstool. Gry dla dzieci Super Mario są dla niektórych osób pierwszymi produkcjami w które grali na komputerze. Może warto przypomnieć sobie lata młodości i spróbować swoich sił w popularną platformówkę.

Kultowe gry – ranking top 6:

  1. Kangurek KAO – kto z Was jako dziecko marzył o karierze boksera? 😉 “Kangurek KAO” była jedną z pierwszych platformówek w całości stworzonych w technologii trójwymiarowej przez polskie studio X-Ray. Mimo celu rozgrywki jakim było zwyciężanie w walkach bokserskich, gra była pozbawiona przemocy… i wcale nie łatwa! Zarówno najmłodsi jak i dorośli mieli problem z pokonaniem niektórych bossów.
  2. Hugo – seria gier z sympatycznym trollem Hugo w roli głównej. Produkcje są inspirowane programem telewizyjnym, który swoją popularność zdobył w latach 90-tych XX wieku. Kultowe gry mogą stanowić nie tylko sentymentalną podróż dorosłych, ale  także nadal edukować i bawić najmłodszych.
  3. Star Wars: Dark Forces – gra z gatunku firts-person shooter, czyli strzelanka pierwszoosobowa. Stworzona przez LucasArts, trafiła na rynek w 1995 roku. Akcja rozgrywa się w mrocznym świecie, gdzie użytkownik może wcielić się w postać rebelianckiego najemnika Kyle’a Katarna. Pierwsza misja stanowi nawiązanie do kultowych filmów z serii Star Wars. Zadaniem Kyle jest zdobycie planów Gwiazdy Śmierci, zdolnej do niszczenia planet stacji bojowe Imperium.
  4. Age of Empires – seria gier z gatunku strategii czasu rzeczywistego. Pierwszy tytuł ukazał się w 1997, a ostatni w 2014 roku. Zadaniem gracza jest rozwój cywilizacji przez inteligentne, długoterminowe planowanie, zdobywanie surowców oraz podbój innych cywilizacji. Trzy odsłony “Age of Empires” gwarantują godziny wspaniałej rozrywki i kierowania rozwojem cywilizacji takich jak: Egipt, Grecja, Babilon, Hetyci (część pierwsza), Rzym (dodatek do części pierwszej), Indianie, cywilizacje Dalekiego Wschodu (część trzecia), Grecja, Egipt, Persja, Celtowie (część czwarta z możliwością rozgrywki online).
  5. Deluxe Ski Jump – gry komputerowe, które swoją tematyką obejmują skoki narciarskie. Autorem produkcji jest fiński programista Jussi Koskela. “Ski Jump” ze względu na niezwykłe odwzorowanie praw fizyki lotu znajduje się w czołówce kultowych gier i symulatorów.
  6. The Sims – może wydawać się, że to stosunkowo nowa gra. Jednak pierwsza część symulatora codzienności została wydana już w 2000 roku. To jedna z niewielu produkcji charakteryzujących się całkowicie otwartym światem, w którym gracz nie ma spersonalizowanego celu. Może kierować swoimi postaciami (Simami) w zupełnie dowolny sposób, jednak musi liczyć się z konsekwencjami decyzji, które podejmuje. Czwarta część The Sims swoją premierę miała w 2014 roku.

Kultowe gry nad którym będąc dziećmi spędzaliśmy nawet kilkanaście godzin mogą być nie tylko sentymentalną podróżą. Tytuły takie jak Mario stanowią podwaliny dla dzisiejszych, o wiele bardziej skomplikowanych gier.


Zobacz także: Gry strategiczne. Strategia to podstawa.


Kultowe gry, które trzeba poznać lub wykonać sentymentalny powrót
5 (100%) 1 vote
Gry / przez

Post Author: admin