Premiery kwiecień 2018 – Sprawdź nadchodzące premiery gier.

Premiery gier - Kwiecień 2018
Premiery gier – Kwiecień 2018

Choć prognozy analityków mówią o tym, że do końca 2018 roku zyski z gier mobilnych wyniosą 51% przychodów z całego rynku gier, to popularna forma rozrywki przed komputerem wciąż zdobywa nowych fanów. Zwłaszcza, że ten rok będzie bogaty w wiele ciekawych i innowacyjnych tytułów. Sprawdź na jakie gry nowości warto czekać w kwietniu 2018.

Gry są w dobrej kondycji?

Na to pytanie istnieje tylko jedna odpowiedź – zdecydowanie tak! Według raportu pt. “Kondycja polskiej branży gier” wartość polskiego rynku gamingowego w 2017 roku wynosiła 1,85 miliarda złotych co pozwoliło na zajęcie 23 miejsca (tuż za Holandią) w światowym rankingu. Deweloperzy wyprodukowali cieszące się dużym uznaniem tytuły takie jak “Shadow Warrior”, czy “Observer”. Jednak w kwietniu 2018 roku nie tylko polskie gry nowości będą tematem rozmów graczy. Zapowiedzi najgorętszych tytułów będzie można zobaczyć na eventach gamingowych.

Eventy, które zmieniają rynek gier

Kwiecień przynosi solidną porcję tytułów, które zaciekawią nawet najbardziej doświadczonych graczy. O większości produkcji, które pojawią się na sklepowych półkach lub w internecie wiemy od dawna. To za sprawą eventów gamingowych organizowanych przez firmy z branży IT. Stanowią one święto wszystkich graczy, ale także miejsce do wymiany poglądów, czy promocji studiów pracujących nad najnowszymi produkcjami. Poniżej podpowiadamy na jakie wydarzenia w ciągu roku kalendarzowego warto zwrócić uwagę, aby być na bieżąco z gamingowymi newsami:

  • Targi E3 – pełna nazwa tego wydarzenia to Electronic Entertainment Expo. To największe targi producentów gier, firm technologicznych oraz dziennikarzy, które odbywają się w Stanach Zjednoczonych.
  • Intel Extreme Masters – z Ameryki przenieśmy się do Katowic, gdzie także organizowane jest wydarzenie na miarę największych eventów gamingowych. Intel Extreme Masters pierwszy raz odbyło się w 2006 roku. Jest to seria turniejów e-sportowych, której finały odbywają się w katowickim Spodku. Na IEM można zobaczyć lub pograć w tytuły takie jak Warcraft, StarCraft, czy League of Legends.
  • Blizzcon – to konferencja jednego z największych producentów gier – Blizzard Entertainment. Najbliższa edycja rozpocznie się 2 listopada i potrwa 3 dni.
  • PAX – to coroczny festiwal, który skupia się na zarówno kulturowych jak i technicznych aspektach gier.
  • Digital Dragons – skoro na liście najważniejszych eventów gamingowych pojawiło się IEM organizowane w Katowicach, nie może zabraknąć także Krakowa. To kolejne polskie miasto, które raz do roku staje się światową stolicą gier video. Na konferencji pojawiają się deweloperzy, twórcy, eksperci i dziennikarze z branży elektronicznej rozrywki.
  • DreamHack – to konwent graczy połączony z turniejem e-sportowym organizowany w Szwecji.

Nie jest to pełna lista wydarzeń ze świata elektronicznej rozrywki. Jednak obserwując wyżej wymienione eventy można być na bieżąco z większością gier nowości PC.

Gry nowości PC

W kwietniu 2018 roku swoją premierę będą miały długo wyczekiwane gry nowości. Oto subiektywna lista tytułów, których nie wypada przeoczyć:

  • God of War – to pozycja obowiązkowa z kategorii gry nowości. Tytuł wydany w 2018 roku stanowi kontynuację serii wydawanej od 2005 roku na PlayStation, a teraz także i na komputery. Fabuła przygodówki opiera się na greckiej historii i mitologii. Głównym bohaterem “God of War” jest spartański wojownik Kratos.
  • Westworld – ta propozycja niekoniecznie sprawdzi się w przypadku miłośników pozycji zaliczanych do kategorii gry nowości PC. Tytuł jest dostępny w mobilnym sklepie Apple oraz telefonach z systemem Android. Fabuła gry nawiązuje do serialu stacji HBO o tym samym tytule oraz filmu z 1973 roku. Mechanikę rozgrywki w “Westworld” można porównać do tej znanej z “Fallout Shelter”, ale została ona wzbogacona o szereg dodatkowych funkcji.
  • Farm Manager 2018 – gry nowości PC dominuje tytuł znany chyba każdemu. Nowe wydanie strategii ekonomicznej umożliwia nam wcielenie się w rolę zarządcy gospodarstwa i rozbudowania go do rangi rolniczego imperium.
  • Frostpunk – to gra łącząca ze sobą elementy strategii w czasie rzeczywistym, budowę miasta i survival. Tytuł został wydany przez polskie studio Cenega.

Obok czterech opisanych wcześniej gier możemy wymienić także inne tytuły warte uwagi takie jak “Hellblade: Senua’s Sacrifice”, “The Pillars of the Earth”, “Dream Alone” oraz “Yakuza 6: The Song of Life”. Tytułów jest bardzo dużo, więc teraz wypada tylko dobrze się zastanowić, dokonać zakupu i wygodnie zasiąść przed ekranem telewizora lub komputera. Życzymy pasjonujących rozgrywek! 😉


Zobacz także: Gry survivalowe – Tematyka post-apo w świecie gier komputerowych


Premiery kwiecień 2018 – Sprawdź nadchodzące premiery gier.
5 (100%) 1 vote

Post Author: admin