Programy do nagrywania gier. Jak nagrywać obraz z ekranu?

Programy do nagrywania gier
Programy do nagrywania gier

Gry wideo są dziś jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Chętnie sięgają po nią zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Gamerzy coraz częściej chcą podzielić się postępami w swoich rozgrywkach z innymi. Przedstawiamy Wam godne polecenia programy do nagrywania gier PC.

Po co właściwie nagrywać gry?

Wiele osób zapewne wolałoby samemu sięgnąć po wybrany tytuł, niż oglądać rozgrywki innych w sieci. Jednak jest kilka plusów dzięki którym programy do nagrywania gier pc cieszą się rosnącą popularnością, a w serwisach społecznościowych takich jak YouTube pojawia się bardzo dużo filmów tego typu. Oto one:

  • reklama – wiele producentów gier chętnie nawiązuje współpracę z twórcami internetowymi aby łatwiej dotrzeć do grupy ich potencjalnych odbiorców.
  • nauka, tutorial, poradnik – nie wiesz jak zacząć, czy przejść dany level w grze? Sprawdź w sieci! W internecie pełno jest poradników i tutoriali, które pomogą każdemu graczowi zrozumieć mechanikę produkcji.
  • rozrywka – oglądanie nagrań z gier może być także ciekawą rozrywką po ciężkim dniu w pracy, na uczelni, czy w szkole. Filmy można traktować jako nagranie lecące w tle, na które nie musimy zwracać zbytniej uwagi. Umili ono nam czas przy codziennych obowiązkach takich jak gotowanie, czy sprzątanie.
  • przechwałki – program, czy wirtualna kamera do nagrywania gier mogą być także sposobem na pochwalenie się wyjątkowym wynikiem w grze, czy przejściem jej na najtrudniejszym poziomie.
  • stać Cię w Internecie – po tym nieco tajemniczym zwrotem kryją się oczywiście kwestie finansowe. Nie każdego stać na kupno kilku gier miesięcznie, których ceny sięgają ponad 100 złotych. Dzięki nagraniom gier zamieszczonym w internecie można sprawdzić, który tytuł wydaje się najciekawszy i dokonać właściwego zakupu.

Top 5 najlepszy program do nagrywania gier PC

Internet pełen jest programów do nagrywania gier PC. Jednak nie wszystkie aplikacje są wystarczająco funkcjonalne i wydajne. Tworząc zestawienie top 5 najlepszy program do nagrywania gier PC oraz kamera do nagrywania gier braliśmy pod uwagę interfejs, szybkość działania, intuicyjność, a także opinie wielu użytkowników. Poniżej znajduje się nasze zestawienie:

  1. FRAPS – to jedna z najpopularniejszych kamer do nagrywania gier. Pozwala na tworzenie video w bardzo wysokiej jakości, monitorowanie wydajności gier oraz wsparcie dla starszych tytułów. Minusem oprogramowania są duże rozmiary plików finalnych.
  2. ACTION! – program do nagrywania gier PC doskonale radzi sobie w przypadku rejestrowania pulpitu systemu Windows w jakości HD. Dodatkowo tworzy zrzuty ekranu, a także pozwala na monitorowanie wydajności gier oraz prowadzenie transmisji live.
  3. BANDICAM – to bardzo funkcjonalny program, który pozwala na dostosowanie parametrów nagrywanego filmu, czyli formatu wideo i dźwięku. Ponadto Bandicam informuje użytkownika o ilości klatek na sekundę oraz tworzy finalne wideo o niewielkich rozmiarach. Minusem oprogramowania są ograniczenia w wersji testowej.
  4. EZVID – darmowa kamera do nagrywania gier, która posiada wszystkie potrzebne do montowania filmów funkcje. Ezvid cieszy się szczególną popularnością wśród fanów gry Minecraft. Program umożliwia bezpośrednie przesyłanie filmów na platformę YouTube, a także funkcję rysowanie po ekranie.
  5. OPEN BROADCASTER SOFTWARE – oprogramowanie współpracujące z Twitch.tv i YouTube, dostępne w ramach otwartego oprogramowania. Zaletami aplikacji są niezbyt duże rozmiary plików finalnych, streamowanie, a także pogląd transmisji tuż przed rozpoczęciem live’a.

 


Zobacz także: Premiery kwiecień 2018 – Sprawdź nadchodzące premiery gier.


 

Programy do nagrywania gier. Jak nagrywać obraz z ekranu?
5 (100%) 1 vote

Post Author: admin