Folie termokurczliwe PVC do opakowań

Folie termokurczliwe są użytecznym produktem do pakowania wykorzystywanym w wielu branżach. Jest to niesamowicie przydatny materiał, który pozwala na skuteczne zabezpieczenie zarówno żywności, jak i różnych przedmiotów. Najczęściej jednak wykorzystuje się ją w branży gastronomicznej - przy pakowaniu wyrobów cukierniczo-piekarniczych czy mięs, choć chętnie wybierają ją także producenci zabawek i kosmetyków. Pakowanie odbywa się za sprawą specjalistycznych maszyn pakujących podczas procesu obkurczania termicznego.
Folie termokurczliwe

Folia termokurczliwa do pakowania - czym się charakteryzuje?

Folia termokurczliwa do pakowania charakteryzuje się przezroczystym wyglądem, zróżnicowaną grubością oraz gęstością. Długość półrękawa zawiera się zazwyczaj w przedziale wynoszącym 750-400 m, natomiast długość taśmy 1500-800 m. Przede wszystkim stosuje się ją do pakowania małych przedmiotów. Folia PVC umożliwia ochronę właściwie każdego obiektu głównie przed zabrudzeniami, ale także przed uszkodzeniem. Oprócz tego rozwiązanie to pozwala na zachowanie pełnej estetyki pakowanych przedmiotów.

Specjalistyczna folia termozgrzewalna - zastosowania

Folia termokurczliwa ma szerokie zastosowanie. Dzięki wysokiemu stopniowi przezroczystości można zapakować w nią niemal wszystko, zachowując wszelkie atuty wizualne znajdującego się wewnątrz produktu. Używa się jej do przy zabezpieczaniu małych produktów. Chętnie wybierana jest przez producentów gier planszowych, artykułów higienicznych, a nawet mięs. Często stosuje się ją także do opakowywania bombonierek. Ponadto cieszy się dużym zainteresowaniem w branżach zajmujących się pakowaniem i logistyką. Równie często folia PCV wykorzystywana jest przez hipermarkety.

Opakowania z folii termokurczliwej PVC - dlaczego warto?

Główne zalety folii termokurczliwej to przede wszystkim duża wytrzymałość na zrywanie, a także niska temperatura wymagana do zgrzewania. Typ termozgrzewalny jest całkowicie nietoksyczny, a opakowania PVC poddawane są recyklingowi. Co więcej, odpady mogą zostać spalone, co skutkuje podobnymi efektami do spalania węgla kamiennego. Dodatkowym atutem jest certyfikat Centralnego Ośrodka Badania Rozwoju Opakowań, który świadczy o bezpieczeństwie tego materiału. Wysoka przezroczystość sprawia, że wszystko, co zostało zapakowane, jest doskonale widoczne.